Zumbe a 'u condenute

Liste de le puerte tagliàne pe flusse de passeggere

Da Uicchipèdie, 'a 'ngeclopedije lìbbere.

Aqqua sotte se pò leggere 'a liste de le puerte tagliàne arrenghete pe 'u lore traffiche de passeggere annuale. [1] (migliaie).

Puerte20052006
Messina9.80210.834
Reggio Calavrie9.64510.669
Napule6.0846.804
Capri3.8604.940
Piombino3.2773.948
Olbia3.2533.665
Ischia3.1693.443
Portoferraio2.8293.198
Civitavecchia2.0992.500
La Maddalena1.8432.371
Palau1.8432.371
Genova2.4062.320
Livorno2.1032.166
Sorrento1.5582.101
Pozzuoli1.4371.650
Palermo1.4741.568
Angone1.4841.561
Bari1.0451.207
Procida1.0001.173
Porto Torres1.0291.124
Gurfe Aranci9941.072
Carloforte9781.007
Milazzo1.622906
Trapane865881
Lipari1.486879
Porto Santo Stefano (del Valle)418846
Venezia1.259683
Favignana655680
Puertevesme656655
Casamicciola558631
Isola d'u Giglio438486
Brindisi536420
Salerno367404
Vulcano560402
Tremiti212384
Savona814383
Cagliari403363
Calasetta331353
Ponza287325
Formia241319
Positano241315
Amalfi275312
Sanda Teresa de Gallura255266
Anzionp265
Rio Marinanp235
Termolinp206
Pozzallonp107
Otre purte2.8302.586
Totale78.75385.984
  1. ↑ Istat

'Ndruche pure

[cange | cange 'a sorgende]